לבחור בחיים מתוך שמחה

עבודה היא לשם פרנסה, לא הנאה

מה הקשר בין רוחניות לארגון?

לכאורה, שני מונחים רחוקים זה מזה, אך בפועל הם עובדים מצוין ביחד. רבים חושבים שלהיות רוחני משמעו להיות כל היום במדיטציה/ויפסאנה ולזרום בשאנטי. בפועל, להיות רוחני זו הוויה, זו היכולת של אדם להיות מחובר לרצונות ולתשוקות שלו בכל עשייה שבה הוא עוסק. להיות רוחני זה להיות מחובר לאני הגבוה שלי, לעסוק בעשייה שיש לה משמעות והגשמה עצמית. כל עובד ומנהל בארגון, ברגע שהוא עוסק בעשייה שמחוברת לתשוקה שלו והופכת אותו לשמח ומשמעותי, למעשה נמצא במצב הרוחני שלו כאדם.

בעבר, היה נהוג לחשוב שעבודה מטרתה מקור פרנסה בלבד, ועל כן אין לחפש הנאה במקום העבודה אלא בזמן הפנוי ובתחביבים. כיום, יותר ויותר נפוצה התפיסה לפיה האדם דואג לרווחתו, ומעוניין לעבוד בעבודה שיש בה שילוב של פרנסה והנאה. הפסיכולוגיה החיובית חוקרת ומטפלת בתחום הרווחה של האדם, ובמדע האושר מתוך הבנה שהוכחה כי אנשים מאושרים יותר הם אנשים בריאים ומצליחים יותר התורמים ליצירת קהילה וחברה טובה ומועילה יותר. 

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות בארגונים, הוכיחו שארגון שבו העובדים מרגישים משמעותיים ושמחים יותר, הוא ארגון שמצליח ומשיג את מטרותיו לאורך זמן.

אז איך עושים את זה?

הכל זה מלמעלה…בשלב ראשון, הנהלת הארגון משתתפת בסדנאות שעוזרות בגיבוש התפיסה של ארגון שדואג לרווחה והעצמה של ההון האנושי, ובגיבוש מטרות ויעדים שעוזרים לממש את התפיסה שגובשה.

בשלב הבא, יש להעביר לכלל העובדים סדנאות במטרה לחבר אותם למטרות ולשפה הארגונית החדשה ולייצר מנגנונים שיטמיעו את התפיסה החדשה בארגון, כגון: צוותי יזמות, עבודה קהילתית משמעותית ועוד. 

במקביל כמובן חשוב לבנות מערך מדידה ובקרה שעוזר לנו לוודא שאנחנו אכן משיגים את המטרות שהוגדרו לתהליך.