לבחור בחיים מתוך שמחה

מאמרים

יום בהיר אחד, בגיל 32, איבדתי את התשוקה!
אני מתארת לעצמי מה עובר לכם בראש, אבל לא. אני מתכוונת לתשוקה בעבודה
הייתי סמנכ"לית מצליחה, הנעתי מערכות גדולות של אנשים ותהליכים, הרווחתי טוב, אבל משהו היה חסר. הכל עבד טוב, אבל לי לא היו אנרגיות והתלהבות, לא זכרתי כבר למה אני בתפקיד מלכתחילה ומה עושה לי את זה. והכי קשה היה לדבר על זה, כי הסביבה הקרובה ממש לא הבינה על מה אני מתלוננת. איך אפשר לא להיות מרוצה כשיש לך הכל?

[...קרא עוד]

סיפור החיים שלי הביא לפתחי לא מעט משברים וקשיים, ולקח לי זמן להבין למה, איך ומה עושים עם כל זה. השלבים שעברתי בהתמודדות שלי, הכלים והעזרה שקיבלתי בדרך, והידע והניסיון שצברתי, עזרו לי להבין שיש לי ייעוד בחיים. הבנתי שכל מה שקרה לי קרה מסיבה מסוימת , ומצאתי בו משמעות. החלטתי שאני מקדישה את יתרת חיי לעזור לאנשים, בחיים הפרטיים ובעבודה, להיבנות מתוך המשברים בחייהם, ולצאת מהם מחוזקים ושמחים,

[...קרא עוד]

כולנו חווים משברים בחיינו, חלקם גדולים וחלקם פחות. כל משבר הוא טלטלה לא פשוטה, ולעיתים מציף אצלנו רגשות קשים ומייאשים. השלב הראשון שבו אנו נתקלים הוא הנפילה, התחושה שמשהו רע קרה, משהו לא צפוי, משהו שאנחנו לא ממעוניינים בו, ואין לנו שליטה עליו.

[...קרא עוד]

חיינו רצופים מעברים ושינויים. לעיתים אנו אלה שבוחרים במודע ובמכוון לבצע מעבר (עוברים דירה, משנים מקום עבודה, מחליפים בן זוג) ולעיתים השינוי או המעבר נכפה עלינו (גיל המעבר, משבר כלכלי ועוד). במקרה שבו המעבר מתוכנן, הוא תוצאה של תהליך פנימי כלשהו שנבע מחוסר נוחות או סיפוק מהמקום בו היינו ותחושה חזקה, שלעיתים קשה להסבירה בצורה הגיונית, שאנחנו חייבים לבצע שינוי. עדיין נצטרך לזוז מאזור הנוחות, ולשנות תבניות התנהגות והרגלים, דבר שלכולנו לא קל לעשות, אך המוטיבציה הפנימית לשנות עוזרת לנו בתהליך.

[...קרא עוד]

פעמים רבות אנו נתקלים במצבים בחיים שיוצרים בנו תחושה נוראה של אובדן כיוון וייאוש, שכן ההתמודדות עמם כרוכה במעמסה רגשית, פיזית וכלכלית, לצד הצורך במידע שבאופן טבעי אינו נחלתם של מרבית האנשים. על ההתמודדות הזו מקלות קבוצות התמיכה, המספקות למשתתפים בהן אפשרות לעזור לעצמם ולאחרים במצבם. 

מהי קבוצת תמיכה?

[...קרא עוד]

למה דווקא קבוצה? שאלה מצוינת! בטח קרה לכם לא פעם, שהתלבטתם האם להצטרף לקבוצה (הרזיה, חוג, טיולים, ועוד) ומיד עלו בכם החששות הבאים: ואם האנשים שם לא נחמדים? מה יהיה אם לא יתייחסו אלי יפה? אולי לא ארגיש שם נוח? והמנחה בטוח מקצועית או נעימה? עוד פעם לספר על עצמי לאנשים זרים? מה יבקשו ממני לעשות שם?

[...קרא עוד]

ארגונים שעברו משבר ארגוני (פיטורין, החלפת הנהלה, רכישה/מיזוג, קשיים פיננסיים, מוות של עובד ועוד) עסוקים בדרך כלל בבחינה מחודשת של מבנה, אסטרטגיה, גיוס ועוד. לא תמיד מפנים זמן, כסף ואנרגיות ארגוניות עובדים. לפעמים גם יש פחד לכנס את העובדים ולהעלות את הקושי כתוצאה מהמשבר, שמא הדבר יגרום להתפרקות או לחוסר שביעות רצון. בדיוק להיפך! כשקורה משבר בארגון (בדיוק כמו במשפחה) והוא לא מדובר בצורה מסודרת, נוצרים משקעים ותחושות סביב המשבר שמופיעים באופן ישיר על תפוקות ואיכות העבודה בארגון.

[...קרא עוד]

מחקרים רבים שנעשו בארגונים הוכיחו כי עובדים מסופקים ושמחים, הם עובדים יעילים ואפקטיביים יותר לארגון. זה גם הבסיס להתפתחות המסיבית בתחום משאבי האנוש בארגונים, שאמונים על רווחת העובד.

[...קרא עוד]

מה הקשר בין רוחניות לארגון?

לכאורה, שני מונחים רחוקים זה מזה, אך בפועל הם עובדים מצוין ביחד. רבים חושבים שלהיות רוחני משמעו להיות כל היום במדיטציה/ויפסאנה ולזרום בשאנטי. בפועל, להיות רוחני זו הוויה, זו היכולת של אדם להיות מחובר לרצונות ולתשוקות שלו בכל עשייה שבה הוא עוסק. להיות רוחני זה להיות מחובר לאני הגבוה שלי, לעסוק בעשייה שיש לה משמעות והגשמה עצמית. כל עובד ומנהל בארגון, ברגע שהוא עוסק בעשייה שמחוברת לתשוקה שלו והופכת אותו לשמח ומשמעותי, למעשה נמצא במצב הרוחני שלו כאדם.

[...קרא עוד]

ארגון מורכב מאנשים. השאיפה של כל ארגון היא שהאנשים שעובדים בו יגיעו בשמחה ובהתלהבות לעבודה, ירגישו מחויבים ומחוברים למהות ולמטרות הארגון ויעניקו את מירב הכישורים והיכולות שלהם על מנת שהארגון יצליח. מה התבלין שעוזר לכל זה לקרות?

החיבור. חיבור בין האנשים לארגון, חיבור בין העוצמות האישיות לעוצמות בארגון, חיבור בין ערכים ותרבויות, חיבור בין מנהלים ועובדים, חיבור בין התלהבות למשימות, חיבור בין משמעות לעשיה. 

[...קרא עוד]